Embed

Einstein Faktörü

 

Çoğumuz tenis oynarken gözünü toptan ayırmamanın dikkati toplamak olduğunu sanır. Ancak bu bilimsel olarak imkansızdır. Havadaki tenis topu, her zaman bilinçli düşüncenizin yaklaşık yarım saniye önündedir; çünkü bir görüntünün gözünüzden beyninize gitme süresi saniyenin onda biridir ve topun bilinçli bir algısının oluşması için diğer bir 400 milisaniye gerekir. Eğer tenis oyuncuları dikkatlerini toplamaya bel bağlasaydı, onlar raketlerini bile kaldırmadan her top sahalarına çarpar ve dışarı çıkardı. Bir tenis topuna vurmak, bilinçaltıyla yapabileceğimiz basit işlerden yalnızca biridir.

Aslında hepimizin gizli yetenekleri vardır ve bu çoğunlukla bizim en az yetenekli olduğumuzu düşündüğümüz alanlardır. Dehamızın tüm gücünü açığa çıkartmak istiyorsa, bedenimize, hislerimize ve zihnimize odaklanmayı sağlayacak imge akışı yöntemini kullanmalıyız:

Rahat bir koltuğa oturun, gözlerinizi kapatın ve zihninizden geçen imgeleri yüksek sesle tarif edin. Tariflerinizde beş duyunuzun tamamını kullanmalısınız ve tüm tarifler şimdiki zamanda olmalıdır. Ayrıntılar için bakınız: Einstein Faktörü/ Win Wenger & Richard Poe

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !